Sirkus Sanomat

Sateenkaarinuorten illat 3.10. ja 7.11.

Syksyn sateenkaarevien nuorten illat järjestetään lauantaina 3.10.2026 ja 7.11.2026 klo 17-20. Ohjelmassa on sirkustelua, askartelua ja hengailua sateenkaarevassa seurassa. Tarjoamme myös pientä iltapalaa. 

Kaikki sirkuksen neljä salia on varattu sateenkaari-illalle. Illan aikana pääsee kokeilemaan turvallisessa ympäristössä monenlaisia sirkuslajeja, kuten jongleerausta, tasapainoilua, ilma-akrobatiaa ja trampoliinia. Mukaan ovat tervetulleita niin vasta-alkajat kuin sirkusta aiemmin harrastaneet.

Et tarvitse erityisiä varusteita tai treenivaatteita, mutta sirkustelu on mukavampaa rennoissa ja joustavissa vaatteissa. Sirkustilassa on sukupuolineutraalit pukutilat ja wc:t. 

Ilta on suunnattu n. 12–25-vuotiaille sateenkaarinuorille itsemäärittelyä kunnioittaen. Ilta on maksuton. Järjestämme illan yhteistyössä Queendomin kanssa. Ilta on maksuton eikä siihen tarvitse ilmoittautua etukäteen. 

Lisätietoja: 

Päivitetty 16.9.2026 12:50

Avainsanat: ,