Harrastajille

Lukujärjestys

Kevät 2021

Ryhmä
Aika
Opetuskausi
Loma(t)
Ohjaaja(t)
Opetuspaikka
Käsinseisonta, jatkoryhmä
Suvilahti
Ma
klo 17.30–19
1.2.–24.5.
(15 kertaa)
22.2., 5.4.250Antti LeinonenEsitystaiteen keskus, sali 1
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Käsinseisonta, alkeisryhmä
Suvilahti
Ma
klo 19–20.30
1.2.–24.5.
(15 kertaa)
22.2., 5.4.250Antti LeinonenEsitystaiteen keskus, sali 1
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Ilma-akrobatia, jatkoryhmä
Kaivopuisto
Ma
klo 19–20.30
1.2.–24.5.
(15 kertaa)
22.2., 5.4.285Laura ManninenTaitoliikuntakeskus, Olympiaranta 3
Vauvasirkus 4–12 kk
Tapanila
Ti
klo 16.20–17.05
2.2.–27.4.
(12 kertaa)
23.2.150Susanna SalmijärviTapanilan kylätila, Veljestenpiha 9
Taaperosirkus 1–2 v
Tapanila
Ti
klo 17.15–18.00
2.2.–27.4.
(12 kertaa)
23.2.150Susanna SalmijärviTapanilan kylätila, Veljestenpiha 9
Taaperosirkus 2–3 v
Tapanila
Ti
klo 18.10–18.55
2.2.–27.4.
(12 kertaa)
23.2.150Susanna SalmijärviTapanilan kylätila, Veljestenpiha 9
Taaperosirkus 1–2 v
Alppila
Ke
klo 11–12
3.2.–28.4.
(12 kertaa)
24.2.150Celso de la MolinaAlppilan kirkon liikuntasali, Kotkankatu 2
Vauvasirkus 4–12 kk
Alppila
Ke
klo 12–13
3.2.–28.4.
(12 kertaa)
24.2.150Celso de la MolinaAlppilan kirkon liikuntasali, Kotkankatu 2
Taaperosirkus 1–2 v
Suvilahti
Ke
klo 17.15–18
3.2.–5.5.
(13 kertaa)
24.2.180Kristjan KiviloEsitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Taaperosirkus 2–3 v
Suvilahti
Ke
klo 18.05–18.50
3.2.–5.5.
(13 kertaa)
24.2.180Kristjan KiviloEsitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Perhesirkus 3–5 v
Suvilahti
Ke
klo 18.55–19.40
3.2.–5.5.
(13 kertaa)
24.2.180Kristjan KiviloEsitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Pariakrobatia, alkeisryhmä
Kaivopuisto
Ke
klo 20–21.30
3.2.–19.5.
(15 kertaa)
24.2.285Antti Leinonen
Maiju Kuivalainen
Taitoliikuntakeskus, Olympiaranta 3
Taaperosirkus 1–2 v
Kaivopuisto
To
klo 10–10.45
4.2.–6.5.
(12 kertaa)
25.2., 1.4.150Celso de la MolinaTaitoliikuntakeskus, Olympiaranta 3
Vauvasirkus 4–12 kk
Kaivopuisto
To
klo 10.45–11.30
4.2.–6.5.
(12 kertaa)
25.2., 1.4.150Celso de la MolinaTaitoliikuntakeskus, Olympiaranta 3
Perhesirkus 3–5 v
Punavuori
To
klo 16.30–17.15
4.2.–13.5.
(13 kertaa)
25.2., 1.4.180Celso de la MolinaMikael Agricolan kirkon liikuntasali
Tehtaankatu 23
Perhesirkus 5–9 v
Punavuori
To
klo 17.15–18
4.2.–13.5.
(13 kertaa)
25.2., 1.4.180Celso de la MolinaMikael Agricolan kirkon liikuntasali
Tehtaankatu 23
Ilma-akrobatia, alkeisryhmä
Kaivopuisto
To
klo 19–20.30
28.1.–20.5.
(15 kertaa)
25.2., 1.4.280Marianne TenhulaTaitoliikuntakeskus, Olympiaranta 3
Perhesirkus 5–9 v
Suvilahti
La
klo 13.30–14.15
30.1.–15.5.
(13 kertaa)
27.2., 3.4., 1.5.180Esitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Perhesirkus 3–5 v
Suvilahti
La
klo 14.20–15.05
30.1.–15.5.
(13 kertaa)
27.2., 3.4., 1.5.180Esitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Taaperosirkus 2–3 v
Suvilahti
La
klo 15.10–15.55
30.1.–15.5.
(13 kertaa)
27.2., 3.4., 1.5.180Esitystaiteen keskus, sali 2
Kaasutehtaankatu 1
Suvilahti, Puhdistamo, rakennus nro 6, 2. krs
Perhesirkus 3–5 v
Malmi
Su
klo 12.45–13.45
31.1.–9.5.
(13 kertaa)
28.2., 4.4.195Kristjan KiviloMalmin palloiluhalli, Siemenkuja 3
Pariakrobatia, keskitaso
Punavuori
Su
klo 17–18.30
31.1.–23.5.
(15 kertaa)
28.2., 4.4.285Antti Leinonen
Laura Manninen
Mikael Agricolan kirkon liikuntasali
Tehtaankatu 23
Pariakrobatia, jatkoryhmä
Punavuori
Su
klo 18.30–20
31.1.–23.5.
(15 kertaa)
28.2., 4.4.285Antti Leinonen
Laura Manninen
Mikael Agricolan kirkon liikuntasali
Tehtaankatu 23

Ilmoittaudu mukaan!

Sirkus Magenta ehkäisee lasten ja nuorten syrjäytymistä ja tuo vaikeissa elämäntilanteissa oleville ihmisille iloa ja voimavaroja arkeen. Osallistumalla harrastustoimintaamme tuet työtämme hyvinvoivan ja yhdenvertaisen maailman puolesta.